Tijdens een tweetal informatie- en participatiebijeenkomsten zijn de plannen voor het verkeersveilig inrichten van De Zanden definitief geworden. Ook zijn de plannen met vliegveld Teuge besproken.
Zie de schetsen onder aan het bericht.
De Zanden wordt een zogenaamde GebiedsOntsluitingsWeg 30 (GOW 30); dat wil zeggen dat de weg een functie voor het ontsluiten van Teuge behoudt, maar de snelheid wel van 50 km/h naar 30 km/h gaat. Hier hoort een passende inrichting bij, die bestaat uit een aantal snelheidsremmers in de vorm van plateaus en drempels.
Tijdens de tweede bijeenkomst ging de discussie vooral over het aantal benodigde snelheidsremmers en de locaties daarvan.
In tegenstelling tot de zogenaamde Erftoegangswegen (de woonstraten in klinkerverharding) heeft de bestuurder op de Zanden nog wel voorrang ten opzichte van de zijwegen. Daardoor wordt de doorstroming gewaarborgd en blijft de weg in asfalt. Wel wordt de markering aangepast.
En voor de invoering van de snelheid van 30 km/h is nog wel een verkeersbesluit nodig. Deze wordt nu zo spoedig mogelijk opgesteld en gepubliceerd. Daarna volgt de uitvoering die naar verwachting rond komende zomer plaats vindt.
Opmerking ten aanzien van de schetsen: De drempel in de Fokkerstraat is optioneel, er vind eerst nog overleg plaats met de bewoners van de Fokkerstraat.
Klik op onderstaande afbeeldingen om de schetsen te vergroten.
Vanaf Rijksstraatweg richting Slaapfabriek
Vanaf Slaapfabriek richting E-Deck plus Fokkerstraat